hargen ehitus

Korteri remont- 5 punkti, mis aitavad alustada?

 

 

Korteri remont

 

Kodu on koht, kus tunneme end mugavalt ja turvaliselt ning seal veedame enamiku oma ajast. Siiski on paljud inimesed tuttavad tundega, et korter ei ole piisavalt mugav,tänapäevane või ilusa remondiga. Tihtipeale lükkame korteri remonti edasi, kuna ei leia piisavalt aega sellega tegelemiseks. Selles artiklis arutleme, kuidas jõuda korteri remondini ja kuidas luua kodu, millest oled unistanud.

 

 

Kas kapitaal- või sanitaarremont?

Kui olete mõelnud oma korteri remondi peale, peaks kõigepealt selgeks tegema, kas soovite läbi viia kapitaal- või sanitaarremonti. Mis eristab kapitaal- ja sanitaarremonti?

Sanitaarremont keskendub peamiselt eluruumi visuaalsele uuendamisele. Enamasti hõlmab sanitaarremont maalritöid ning teinekord ka liistude, ukselinkide, pistikupesade, lülitite ning valgustite vahetusega. Näiteks võib ühe korteri remont hõlmata vaid ka tapeedi vahetust ja lagede ülevärvimist. Kõik mainitud tööd annavad kindlasti korterile värskema ilme ja kaunima välimuse.

Kapitaal korteri remont seevastu on palju ulatuslikum. Selle eesmärk on uuendada korter täielikult. Kapitaalremondi raames uuendatakse enamik või kõik korteri osad. Üldjuhul kapitaal korteri remont sisaldab elektrisüsteemi täielikku uuendamist, tarbeveetorustiku vahetust, aluspõrandate ehitust ning üldjuhul ka krohvimis- ja kipsitöid, et sirgestada seinad. Kapitaalremont hõlmab sageli ka selliste korteri osade parandamist, mis pole igapäevaselt silmale nähtavad – näitena võib tuua kanalisatsioonipüstaku vahetust. Soovitatav on teha kapitaalremont iga 15-20 aasta tagant.

 

Kuidas arvutada korteri remondi hinda? Kuidas kontrollida pakutud hindasid?

Korteri remondi kulu varieerub olenevalt pindalast, valitud materjalidest ning millises kortermajas korter asub. Kui valida kvaliteetsemad ja kallimad materjalid, suureneb ka remondi maksumus. Korterite remondikulude võrdlemiseks on vajalik leida ühtne arvestusbaas – enamasti erineb see tööde nimekirja ja mahu osas. Kõige praktilisem on professionaalil korteri remondi kulu arvutada ruutmeetri põhiselt. Kui soovid kontrollida pakutud hinda, siis võrdle materjalide ning ehitustööde olemust ja hindasid, võrdle ka erinevaid pakkumisi. Alati on lihtsam teha korteri remondikulude arvutust tubade põhiselt – seda soovitame ka isetegijale.

Remondikulude planeerimiseks tasub pöörduda spetsialiseerunud ettevõtete poole ja küsida neilt hinnapakkumisi. Kuna nad on sellel alal eksperdid, oskavad nad anda täpsemaid hinnanguid kuludele. Meil on alati rõõm Teid sellega aidata ning keegi ei hammusta, kui otsustate meilt remondi osas nõu küsida. Loe rohkem siin!

 

Mida tuleb teha, kui on soov muuta planeeringut?


Kui olete otsustanud renoveerida vana korteri ning teostada seejuures selle kapitaalremondi, siis alati tasub mõelda ka tubade ümberpaigutamisele. Sellise muudatuse tegemiseks peab tõenäoliselt lammutama olemasolevaid seinu või ehitama uusi.

Enne mistahes seinade eemaldamist on oluline konsulteerida korteriühistuga, et teha kindlaks, kas tegemist on kandvate seintega – need on tähtsad maja struktuuri jaoks ning nende lammutamine on keelatud. Üldjuhul korteri ümberehitus vajab projekti.

Kui kõik vajalikud load ja dokumendid on olemas ning te olete saanud ehitusloa, siis saate alustada renoveerimistöödega. 

 

Miks peavad siseviimistlustöid tegema professionaalid?

Kellele meeldiks maksta materjalide eest kaks korda? Ei usu, et keegi vastaks “mulle meeldib”. Kui Teil puudub eelnev kogemus siseviimistlustöödes, siis ilmselt see eksperiment ei lõppe hästi.

Teie korteri remont on meie südameasi. Pakume tipptasemel siseviimistlustöid, mis muudavad iga kodu eriliseks ja hubaseks. Meie teenuste hulka kuuluvad maalritööd, kipsitööd, plaatimine, põrandakatete paigaldamine, ripplagede paigaldus ja palju muud. Meie kogenud meeskond tagab terviklikud lahendused korterite remondil, kasutades alati standarditele vastavaid materjale.

Meie missiooniks on luua ruume, mis on mitte ainult visuaalselt kaunid, vaid ka vastupidavad ja funktsionaalsed, vastates Teie isiklikele eelistustele ja eluviisile. Meie töödel on alati kvaliteedi ja meisterlikkuse pitser, tagades Teie projektide sujuva ning eduka teostuse.

Kokkuvõte


Korteri remont on sageli suur ja keerukas projekt, mis nõuab põhjalikku ettevalmistust ja planeerimist. Siiski, kui teete korralikku eeltööd ja teate, mida soovite, saate tagada, et remonditööde lõpptulemus on täpselt see, mida olete alati unistanud. On oluline mõista, et iga korter on erinev ning seetõttu võivad ka remonditööde nõuded erineda. Seepärast on alati mõistlik võtta mitu hinnapakkumist erinevatelt ettevõtetelt, et saada parim hind ja kvaliteet. Meie ettevõtte jaoks on esmatähtis pakkuda kvaliteetset tööd, mis vastab kliendi ootustele. Samuti väärtustame avatud ja informatiivset suhtlust tellijaga, et tagada projektide sujuv ja tõrgeteta kulgemine. Meie eesmärk on aidata teil muuta teie kodu unistuste elupaigaks, kus tunnete end mugavalt ja õnnelikult.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga